رد کردن لینک ها

فواید علمی زود خوابیدن هنگام شب

فواید علمی زود خوابیدن هنگام شب چیست؟

مقابله با سرطان

زودخوابیدن می‌تواند یك اقدام پیشگیرانه در مقابل بیماری‌های خطرناكی مثل سرطان باشد. سازمان جهانی بهداشت مشاغلی را كه دارای شیفت شب هستند و در چرخه طبیعی بدن اختلال ایجاد می‌كنند یك عامل سرطان‌زای احتمالی معرفی كرده است.

تقویت سلامت قلب

براساس تحقیقات كلینیك میسائو در ژاپن، كسانی كه بعد از نیمه‌شب به رختخواب می‌روند نسبت به كسانی كه زودتر می‌خوابند به میزان بسیار بیشتری از تصلب شرایین كه از علائم اولیه بیماری‌های قلبی است، رنج می‌برند.

كاهش وزن

كارشناسان می‌گویند داشتن خواب باكیفیت در ساعات اولیه شب به معنی عملكرد بهتر سوخت‌وساز بدن است. كسانی كه شب را تا دیروقت بیدار هستند، معمولا دیرتر هم غذا می‌خورند و اغلب از خوردن صبحانه امتناع می‌كنند. این افراد در طول روز به دلیل خستگی ناشی از خواب نامناسب، تصمیمات غذایی نامناسبی نیز می‌گیرند.

كارایی بیشتر

انسان‌ها از نظر زیست‌شناختی برای بیدار ماندن در شب برنامه‌ریزی نشده‌اند. به همین دلیل، مغز و بدن در ساعات اولیه صبح، سطح انرژی بالاتری دارند. افزایش حافظه و تمركز ذهنی، همراه با احساس بهتری از سلامت جسمی هنگام صبح، باعث افزایش بهره‌وری خواهد شد.

روحیه بهتر

وقتی شما زودتر به رختخواب می‌روید و در طول شب خواب كافی دارید هنگام صبح به جای این‌كه با زنگ آزاردهنده ساعت بیدار شوید، به طور طبیعی بیدار می‌شوید و درنتیجه در طول روز حال بهتری خواهید داشت.

انرژی بیشتر

بیدار بودن در طول ساعاتی كه خورشید در آسمان است، هماهنگی بیشتری با چرخه طبیعی خواب و بیداری بدن دارد. افزون بر این، زودتر به رختخواب رفتن به معنای خواب رِم بیشتر در طول شب است. خواب رم خوابی است كه به ما در طول روز انرژی و توانایی می‌دهد، ذهن را هوشیار نگه می‌دارد، باعث تمركز ذهنی می‌شود و كمك می‌كند با تلاش كمتر كاربیشتری انجام دهیم.

 

Source: glamour.com

 

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه