رد کردن لینک ها

دوره دستیار ماساژ درمانگر

powered by Advanced iFrame free. Get the Pro version on CodeCanyon.

هدف برگزاری دوره :

وقتی در گذر تاریخ به رفتار انسان ها در برخورد با دردها نگاه می کنیم. می توانیم ماساژ را به عنوان یک روش طبیعی و غریزی برای درمان دردها معرفی نماییم. انواع ماساژ و تکنیک های تماس دست از جمله روش هایی است که از گذشته های دور انسانها بدون هیچگونه آموزشی  از آن استفاده می کردند. همچنین از بین دانشمندان و اطباء قدیمی که از تکنیکهای ماساژ استفاده می کردند می توان به بقراط حکیم و حکیم ابوعلی سینا اشاره کرد. 

این اطبا با توجه به اثرات سودمند مالش و ماساژ در تأمین و بازگرداندن نیروی عضلانی افراد ناتوان ، تلاش می کردند تا از این روشها برای درمان بعضی از عوارض مفصلی و عضلانی استفاده نمایند .

امروزه با توسعه علم پزشکی ، پیشرفت های قابل توجهی در روشها و تکنیک های ماساژ به عنوان یک روش درمانی و کاربردی در درمان بیماریهای عضلانی – اسکلتی صورت گرفته و مسلما بکارگیری و اجرای صحیح و بموقع تکنیک‌های ماساژ و بهره گیری از هنر مالش و لمس در تسکین درد ها می تواند نقش بسزایی در بهبود شرایط و ارتقای کیفیت زندگی افراد جامعه ایفا نماید. و منجر به ارتقای سطح سلامت و بهداشت جسمی و روانی جامعه گردد .

از این رو به منظور ایجاد مهارتهای استاندارد و توانمند سازی آحاد جامعه که علاقه مند به فعالیت در این عرصه هستند ، جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران بر آن شده است تا دوره دستیار ماساژ درمانگر را برای عموم برگزار کند .

زمینه های اشتغال زایی دوره :

فراگیران پس از گذراندن دوره و کسب مهارت لازم در اجرای فنون می توانند در باشگاه های ورزشی، استخر ها، آرایشگاه، هتل ها، تیم های ورزشی، کلینیک های زیبایی مشغول بکار شوند و در زمینه های پزشکی با هماهنگی های قانونی بعنوان دستیار ماساژ درمانگر در کنار پزشکان و فیزیوتراپ ها مشغول فعالیت شوند.

سرفصل های دروس  :

آشنایی با تاریخچه ماساژ و معرفی ماساژ ایرانی (بالولینگ)

آشنایی مقدماتی با آناتومی بدن و اثرات فیزیولوژیک در ماساژ
آشنایی با روش های کاهش درد و تسکین درد با ماساژ
آشنایی با روش های افزایش دامنه حرکتی و افزایش عملکرد ورزشی جهت برطرف سازی محدودیت های حرکتی
آشنایی با روش های رهاسازی نقاط ماشه ای به منظور برطرف کردن گرفتگی های عضلانی (اسپاسم)
آشنایی اولیه با رویکرد آگاهی دادن در مورد ناهنجاری های اسکلتی عضلانی و مکانیسم تأثیر ماساژ بر بهبود ناهنجاری های اسکلتی عضلانی و حفظ الگوی صحیح حرکتی
آشنایی با اخلاق حرفه ای و آداب ماساژ
آشنایی با سبک ها و متدهای متعدد ماساژ (تفکیک سبک های بلوک غرب از شرق، ماساژ های کلاسیک در مقابل ماساژ های سنتی و آشنایی با سبک های استاندارد ماساژ)
آشنایی با ماساژ های زیبایی و ماساژ لنفاوی
آشنایی با تجهیزات، ادوات و روغن های کاربردی در ماساژ
شرایط فیزیکی اتاق ماساژ، طراحی و نحوه تهویه، تخت مخصوص ماساژ، تشک مخصوص ماساژ، صندلی ماساژ پرتابل، ابزار های مفید برای ماساژ نظیر استیکر و رولر ها، لابریکنت ها و روان کننده های ماساژ
آشنایی با ضروریات انجام ماساژ و موارد منع انجام ماساژ، آئین نامه و دستورالعمل ماساژ
آشنایی با تکنیک های پایه ماساژ
اجرای عملی تکنیک های ماساژ کلاسیک

شهریه دوره :

8.900.000 ریال (890 هزار تومان)

مدت دوره :

32 ساعت

شرایط انصراف از شرکت در دوره :

در صورت انصراف تا 24 ساعت قبل از شروع كلاس 90% شهريه، همزمان با تشكيل اولين جلسه كلاس 75% شهريه، همزمان با   تشکيل دومين جلسه کلاس 50% شهريه مسترد شده و پس از تشكيل سومين جلسه كلاس شهريه به هيچ ­وجه مسترد نخواهد شد.

تلفن تماس جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر :

02166127655-02186785

آدرس محل برگزاری :

ابتدای بلوار کشاورز – خ دکتر قریب – نبش خ فرصت شیرازی – پ 5

 

 

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه