رد کردن لینک ها

لطفا به ما امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

درمان بیماری ها با طب فشاری(۲)

طب فشاری

درمان بیماری ها با طب فشاری

طب فشاری

خلاصه:

در حقیقت طب فشاری همان ماساژ نقاط طب سوزنی است. معمولا این متد درمانی در اختلالات و بیماری های خفیف به کار می رود. از روزگاران گذشته، این شیوه ی درمانی به عنوان روشی جهت مراقبت از خود توسط بیماران مورد استفاده قرار می گرفته است. کف دستها و پاها همچون صفحه کلیدهایی هستند که میتوان از آنها برای پیشگیری و تشخیص زود هنگام و درمان بیماری ها …

با بخش دوم این مقاله همراه ما باشید.

۷.نقاط فشاری معمول را یاد بگیرید.

۱.نقطه ی GB20 را امتحان کنید.

فشار نقطه ی   GB20جهت رفع سردرد ، میگرن ، خستگی ، تاری دید، کاهش انرژی و سرما یا علائم آنفولانزا توصیه می شود.این نقطه در ناحیه گردن قرار گرفته است:

-دستان خود را در هم قلاب کنید و سپس انگشتانتان را به صورت فنجان از هم باز کنید.برای ماساژ این نقطه باید از انگشتان خود استفاده کنید.

-جهت یافتن این نقاط فشاری، دست ها را در پشت سرتان قفل کنید. از انگشت شست خود برای یافتن محل گودشدگی جمجمه سرتان استفاده کنید.این نقطه باید حدود دو اینچ و در وسط گردن باشد.این فرورفتگی در زیر جمجه و عضلات گردن قرار دارد.

-انگشتان خود را به داخل فشار دهید و به آرامی به سمت چشم ها حرکت دهید.

  1. ازGB21 استفاده کنید.

این نقاط jian king  نام دارد. معمولا نقطه ی GB21 برای درمان درد و گرفتگی گردن ،تنش و فشار شانه ها و سردرد استفاده میشود. این نقطه در شانه ها قرار گرفته است.

سرتان را به سمت جلو خم کنید.برآمدگی گرد بالای ستون فقرات ،سپس استخوان شانه هایتان را بیابید. بین این دو نقطه GB21 قرار دارد.

با استفاده از انگشتان خود به این نقطه به سمت پایین فشار ثابتی را وارد کنید.شما می توانید با دست مخالفتان نقطه ی بین انگشت شست و اشاره را فشار دهید.سپس نقطه را رو به پایین با انگشتان خود بین چهار تا پنج ثانیه در حالی که آن را آزادکرده اید ماساژ دهید.

طب فشاری را برای بانوان باردار کاملا با احتیاط انجام دهید.این فشار جهت القای درد زایمان بکار می رود.

۳.نقطه ی L14  را بیابید.

نقطه ی L14 ،روده ی بزرگ و یا اعضای درونی بزرگ نام دارد که با نام  Hokuنیز شناخته می شود. معمولا برای استرس ، دردهای صورت ، سردرد و دندان درد و درد گردن  بکار می رود.این نقطه روی دست، بین انگشت شست و اشاره قرار دارد.

-جهت تحریک این نقطه  بر روی نقطه ای بین انگشت شست و اشاره فشار وارد نمایید.بر نقطه ی میانی دستتان تمرکز کنید و بین اولین و دومین استخوان ، فشار ثابتی همراه با نیشگون اعمال کنید.

-این نقطه ی فشاری سبب القای حس زایمان نیز می گردد.

طب فشاری

۴.از نقطه ی کبد ۳ استفاده کنید.

نقطه ی کبد ۳ ، Tai Chongنامیده می شود. اعمال فشار بر این نقطه برای رفع استرس ، درد پایین کمر ، فشار خون بالا و گرفتگی های قاعدگی، بی خوابی ، دست درد و اضطراب توصیه می شود.این نقطه  بین انگشت اول بزرگ و دوم و در قسمت نرمه ی گوشت جای گرفته است.

-برای یافتن این نقطه، به اندازه ی طول دو انگشت بالاتر رفته و در جایی که پوستتان بین انگشت بزرگ و دومین انگشت اتصال یافته، می توانید آن را پیدا کنید. یک شی سر پهن بیابید و فشار ثابتی را روی آن اعمال کنید.

-این کار را بدون کفش انجام دهید.

  1. پریکارد۶را امتحان کنید.

این ناحیه P6  و Nei Guanنیز نامیده می شود . اعمال فشار بر این نقطه جهت رفع تهوع ، ناراحتی معده ، بیماری های حرکتی ،سندرم کانال مچ دست و سردرد توصیه می شود. این نقطه دقیقا بالای مچ دستتان قرار گرفته است .

-دست ها را به صورتی قرار دهید که کف دست به سمت سقف باشد.سه انگشت اول خود را خلاف جهت مچ دستتان خم کنید.

-انگشت شست تا مچتان را دقیقا زیر انگشت اشاره لمس کنید.شما میتوانید دو تاندون بزرگ را احساس کنید.

– برای وارد کردن فشار روی این نقطه از انگشت شست و سبابه کمک بگیرید. این تکنیک را برای هر دو مچ خود استفاده کنید.

  1. معده۳۶ را یاد بگیرید.

معده ۳۶یا ST36  که به نام Zu San Li  نیز شناخته می شود . وارد کردن فشار بر این نقاط باعث رفع ناراحتی های گوارشی و، تهوع و استفراغ ، اضطراب ، بهبود سیستم ایمنی و خستگی استفاده می شود. این نقطه زیر کاسه ی زانو قرار گرفته است.

– انگشت خود را زیر کاسه ی زانو در مقابل پای خود بگذارید. باید زیر انگشتان خود احساس فرورفتگی بین استخوان ساق پا و عضلاتتان را داشته باشید.

-این نقطه بیرون از استخوان است. با استفاده از ناخن یا انگشت، آن نقطه را فشار داده،  این کار به نزدیک شدن شما به استخوان کمک فراوانی می کند.

۷.استفاده از نقطه ی ریه ۷

فشار بر نقطه ی ریه ۷ یا LU7  که Lieque نامیده می شود جهت رفع درد سر و گردن ،گلودرد، دندان درد ،آسم و سرفه و انواع بیماری های خود ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد.این نقطه بر روی ساق دست قرار دارد.

-انگشت شست خود را بالا بگیرید و نقطه فرورفتگی در پایه ی این انگشت که تاندون ها در آن قرار دارند را پیدا کنید.نقطه ی فشار به اندازه ی یک انگشت از نقطه فاصله دارد، در طول ساق دست خود، محلی که حس می کنید استخوانی بیرون زده است ،فشار دهید. همچنین می توانید از ناخن یا انگشتان خود جهت اعمال فشار استفاده نمایید.

طب فشاری

 

منبع: لینک

 

بازگشت به بالای صفحه