مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی

 آزمون لیسانس به پزشکی هر ساله در اسفند ماه برگزار می گردد و در این آزمون پذیرش رشته پزشکی از مقطع کارشناسی انجام می شود. در این آزمون کلیه کسانی که دارای مدرک کارشناسی یکی از رشته های مرتبط با دیپلم ریاضی و فنی و دیپلم تجربی می باشند، قادر به شرکت خواهند بود. آزمون کارشناسی به پزشکی دارای شرایط به خصوصی می باشد. از جمله مدارک مورد نیاز آزمون لیسانس به پزشکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-مدرک معتبر نشان دهنده معدل کل دیپلم (معدل تا پایان سال سوم منظور می گردد و معدل پیش دانشگاهی مد نظر نمی باشد) که بایستی حداقل ۱۷ باشد.

۲-مدرک نشان دهنده معدل کل مقطع کارشناسی و گواهی فراغت از تحصیل که معدل دوره کارشناسی می بایست حداقل ۱۶ باشد.

۳-کارت پایان خدمت برای داوطلبان مرد و یا کارت معافیت دائم

۴-مدرک پایان و یا معافیت از طرح نیروی انسانی( البته لازم به ذکر است که کسانی که در حین انجام طرح می باشند نیز می توانند در این آزمون شرکت نمایند)

۵-مدرک زبان انگلیسی یکی از آزمون های MHLE، MSRT، TOEFL، IELTS (که البته ضرورتی در ارائه مدرک زبان در هنگام ثبت نام در آزمون نمی باشد و داوطلبان آزمون کارشناسی به پزشکی می توانند پس از شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی و قبل از ثبت نام در دانشگاه مدرک زبان را تحویل دهند)

متقاضیان آزمون لیسانس به پزشکی می بایستی به این نکته توجه داشته باشند که کسانی که در حال تحصیل در دانشگاه می باشند طبق قوانین آزمون لیسانس به پزشکی نمی توانند در این آزمون شرکت نمایند و ارائه گواهی فراغت از تحصیل برای آنها الزامی است.

حداقل نمراتی که برای آزمون زبان مورد نیاز می باشد به شرح زیر است:

MHLE با حداقل نمره ۵۰

MSRT با حداقل نمره ۵۰

TOEFL با حداقل نمره ۵۰۰

IELTS با حداقل نمره ۶

کسانی که قصد تهیه مدرک زبان را برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی را دارند می توانند در یکی از آزمون های MSRT و یا MHLE شرکت نمایند زیرا این آزمون دارای سطح مناسب تری می باشند و در مدت زمان کمتری داوطلبان می توانند حداقل نمره آن را بدست بیاورند.

 

شرط سنی برای داوطلبان آزمون لیسانس به پزشکی:

از جمله شرایط آزمون لیسانس به پزشکی دارا بودن حداکثر سن ۲۵ سال می باشد. البته لازم به ذکر است که کسانی که دو سال طرح نیروی انسانی را پشت سر گذاشته اند و یا آقایانی که دو سال خدمت سربازی را انجام داده اند می توانند تا سن ۲۷ سال نیز در این آزمون شرکت نمایند.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی

برچسب ها : مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی,آزمون لیسانس به پزشکی,لیسانس به پزشکی,آزمون لیسانس به پزشکی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران,جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران , لیسانس به پزشکی ۹۶-۹۷ , نمونه سوالات آزمون لیسانس به پزشکی,لیسانس به پزشکی چیست,معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران , جادا , www.jada.ir

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران مقارن با اوج گیری حملات نظامی به کشور در جنگ تحمیلی (سال ۱۳۶۰) و نیاز مبرم کشور به تربیت نیروهای کارآمد در ارائه خدمات فوریت پزشکی، با ماموریت تربیت نیروی متخصص امدادگر و فوریت پزشکی فعالیت خود را آغاز کرد و با تغییر و بهبود شرایط کشور پس از جنگ، ماموریت خود را اعتلای سطح دانش و مهارت جامعه و متخصصان در حوزه سلامت قرار داد و تا کنون به عنوان یکی از اصلی ترین متولیان آموزش دوره های مهارتی شغل محور حوزه علوم پزشکی در کشور، نقش موثری در ارتقای سطح دانش ایفا نموده است.

دیدگاه ها غیرفعال است