رد کردن لینک ها

معرفی دوره های تخصصی پرستاری توسط سرکار خانم ملازینل مدیر اداره آموزش برنامه ریزی و نظارت

دوره پرستاری در مرکز جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

معرفی دوره های تخصصی پرستاری

توسط سرکار خانم ملازینل مدیر اداره آموزش برنامه ریزی و نظارت

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

دوره پرستاری جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران
دوره پرستاری جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

 

همان طور که اطلاع دارید پرستاری یکی از شاخه های علوم پزشکی است و پرستاران به عنوان یکی از اعضای کلیدی در تیم مراقبتی ، مسئولیت های متعددی را در مرکز درمانی به عهده دارند. بنابراین اهمیت دارد که پرستاران در حیطه فعالیت خود از دانش ، مهارت و توانمندی های لازم برخوردار باشند.

ولی متاسفانه نتیجه تحقیقات در کشور نشان داده است که کیفیت آموزش ها خصوصا آموزش های بالینی در دانشگاه ها چندان مطلوب نیست و همین مسئله باعث شده که فارغ التحصیلان این رشته ، مهارت کافی برای انجام کار بالینی خصوصا در بخش مراقب هالی ویژه را نداشته باشند و این موضوع سبب شده تا کیفیت خدمات ارائه شده توسط پرستاران به شدت کاهش پیدا کند.

بنابراین لازم است که جهت تقویت مهارت ها و توانمندی های پرستاران ، اقدام مناسبی در سطح کشور انجام شود. یکی از راه هایی که سال ها قبل پیشنهاد شده است برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت مهارتی متناسب با نیاز های جامعه پرستاری است.

دوره پرستاری جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

 

یکی از مهم ترین رسالت های جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران ، کشف نیاز های بهداشتی جامعه و تلاش در جهت فراهم نمودن فرصت های آموزشی متناسب به منظور تقویت دانش و مهارت نیرو های متخصص و کارامد در نظام سلامت است. بر هیمن اساس معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران از سال 1385 به صورت جدی ، فعالیت های خود را در این حوضه شروع کرده و با شناسایی نیاز های آموزشی پرستاران و اجرای دوره های مهارتی کوتاه مدت تلاش کرده تا حدود زیادی به رفع مشکل کارایی ناکافی دانش آموختگان پرستاری کمک نماید.

دوره پرستاری جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

 

 

همان طور که قبلا اشاره شد، به دلیل کارایی  نا کافی دانش آموختگان پرستاری در حوضه های آموزشی و مهارت های بالینی ، معاونت آموزشی مرکز بیشتر روی اجرای دوره ها و کارگاه هایی که باعث ایجاد توانمندی ها و مهارت های پرستاران عزیز در انجام امور بالینی می شود ، تاکید داشته و اقدام به برگزاری دوره های متعدد در این زمینه کرده است.

دوره های آموزشی تخصصی ویژه پرستاران که در این معاونت برگزار می شود با اختصار شامل دوره های زیر می باشد:

 1. اقدامات پیشرفته CRP
 2. دوره تخصصی مدیریت زخم
 3. الکتروکاردیوگرافی ECG
 4. مراقب های ویژه در ICU
 5. مراقبت های ویژه در CCU
 6. مراقب های ویژه در ICU جراحی قلب
 7. مراقبت های ویژه در NICU
 8. اصول مراقبت پرستاری در بخش دیالیز
 9. مدیریت پرستاری
 10. اورژانس قلب و عروق و مداخلات پرستاری
 11. مهارت های ارتباطی
 12. محاسبات دارویی
 13. وسایر دوره ها و کارگاه های تخصصی

 

در خصوص طول مدت دوره ها و کارگاه های آموزشی لازم به توضیح است که با توجه به عناوین آموزشی متعدد، طول دوره ها کاملا با هم متفاوت است. به عنوان مثال از کارگاه های 6 ساعته CRP تا دوره های 130 ساعته مدیریت زخم مدیریت دوره ها متغیر می باشد.

دوره پرستاری جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

 • جهت ثبت نام در دوره های کوتاه مدت آموزشی پرستاری در معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران چه مدارکی مورد نیاز است و متقاضیان این دوره ها باید به کجا مراجعه نمایند؟

 

پرستاران عزیزی که متقاضی شرکت در کارگاه ها و دوره های آموزشی این معاونت هستند می توانند با مراجعه به سایت www.jada.ir  ضمن مشاهده تقویم آموزشی و اطلاع از دوره های آموزشی در حال اجرا ، جهت ثبت نام با کارشناسان دوره تماس حاصل نموده و در خصوص دوره های آموزشی ، تاریخ شروع دوره ها ، شرایط ثبت نام و … اطلاعات لازم را به دست آورند.

دوره پرستاری جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

 

شماره های مرکز برای اطلاع رسانی :

021-86785

021-66129626

 

قطعا ارائه مدرک تحصیلی و یا کارت نظام پرستاری و در صورت اشتغال به تحصیل کارت داشنجویی به هنگام ثبت نام الزامی است.

 

محل برگزاری کلاس های تئوری:

مرکز آموزش های تخصصی شماره 1 جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران واقع در خیابان قریب و فرصت- پلاک 5

همچنین دور ها نیاز به انجام کارهای عملی در عرصه بیمارستانی دارند. فراگیران پس از اتمام مرحله تئوری ، جهت انجام کارهای عملی به بیمارستان های طرف قرارداد معرفی می شوند.

دوره پرستاری جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

 

 • آیا در پایان دوره به شرکت کنندگان گواهی نامه اعطا می شود؟

 

پس از اتمام دوره ، از طرف جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران به فراگیرانی که در آزمون پایانی امتیاز لازم را کسب کرده باشند، گواهینامه معتبر اعطا می شود.

 

دوره پرستاری جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه