رد کردن لینک ها

دوره تکنسین داروخانه ( پیشرفته )

دوره پیشرفته تکنسین داروخانه

قابل توجه فراگیران محترم که دوره مقدماتی را گذرانده اند، شروع دوره تکنسین پیشرفته: 98/6/23 الی 98/9/18 

ضرورت تشكيل دوره

 عمده تكنسين هاي دارويي بصورت تجربي و برخي نيز با گذراندن دوره هاي آموزشي در 13000 داروخانه کشور مشغول بکار هستند. يادگيري اصول كار در داروخانه بصورت تجربي هر چند با ﺳالها تجربه همراه باشد هرگز نخواهد توانست جاي آموزش آكادميك و علمي را بگيرد. متاﺳفانه صحيح نبودن اطﻼعات دارويي تكنسين هاي تجربي گاهي منجر به بروز خطاي دارويي شده و ﺳﻼمﺖ بيمار را تحت الشعاع قرار مي دهد. هرچند دوره مقدماتي تكنسين دارويي برآورده كننده نياز عمده علاقمندان به کار در داروخانه می باشد، با اين حال گستردگي علوم دارويي و ورود داروهاي جديد به بازار و اهمیت اطﻼع تكنسين ها از مبحث غيردارويي همچون انبارداري، ثبت نسخه، نرم افزار داروخانه و …. بيانگر ضرورت وجود دوره هاي تكميلي و پيشرفته اﺳﺖ. لذا آموزش علمي تكنسين هاي دارويي داروخانه ها در ﺳطح پيشرفته مي تواند در ارتقاي ﺳطح ﺳﻼمﺖ جامعه و جلوگيري از وقوع خطاهاي دارويي بسيار موثر باشد.

اهداف برگزاري دوره

هدف اين دوره آماده ﺳازي افراديست كه بتوانند به عنوان تكنسين دارويي ارشد و مدير داروخانه در داروخانه ها مشغول به كار شوند. انتظار مي رود افراد با فراگيري مطالب دوره پيشرفته تكنسين دارويي با داروهاي تخصصي كه در دوره مقدماتي آموزش داده نمي شوند (همچون داروهاي شيمي درماني و ﺳيستم ايمني)، نحوه ارائه صحيح و علمي داروهاي بدون نسخه، مقومي و ثبﺖ نسخ و اصول علمي انبارداري، ﺳفارش دهي و مديريﺖ داروخانه آشنا شوند.

 عناوين سرفصلها

  • آشنایی با داروهاي تخصصي
  • داروهاي تركيبي جالينوسي
  • داروهاي گياهي و تجويز بدون نسخه
  • محصولات آرايشي بهداشتي داروخانه
  • اصول مقومي نسخه و پيشگيري از كسورات بيمه اي
  • اصول مديريت، سفارش دهي و انبارداري داروخانه
  • بازاريابي، فروش، مشتري محوري
  • آشنایی و کار با نرم افزار داروخانه پيشرفته
  • آشنايي با منابع و نحوه بروز رساني اطلاعات دارويي
  • كارورزي در داروخانه

پیش نیاز ثبت نام  دوره پیشرفته

گدراندن دوره مقدماتی تکنسین داروخانه

مدارک ثبت نام  دوره تکنسین داروخانه
کپی صفحه اول شناسنامه
کپی مدرک تحصيلی(حداقل ديپلم) , مدرک تکنسین داروخانه مقدماتی
کپی کارت ملی
اصل فيش بانکی به شماره حساب: 19407780 بانک تجارت – بنام جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران

طول دوره تکنسین داروخانه

طول دوره تکنسین داروخانه  130 ساعت آموزشی می باشد. 100 ساعت تئوری و 30 ساعت عملی

شهریه دوره تکنسین داروخانه

مبلغ 950000 تومان می باشد.

مدرک تکنسین داروخانه

بعد از گذراندن دوره تکنسین داروخانه ، مدرک تکنسین داروخانه به فراگیران اعطا می شود که با استناد به این مدرک، فراگیران می توانند در داروخانه های دولتی وخصوصی مشغول به کار شوند.

سوال بسیاری از فراگیران دوره تکنسین داروخانه این است که آیا مدرکی که بعد از آموزش دوره به دست می آوریم اعتبار کافی برای به دست آوردن شغل را دارد یا نه!

به صراحت میگوییم که نه تنها در دوره ی تکنسین داروخانه، بلکه در بسیاری از دوره های آموزشی دیگر نیز تنها داشتن مدرک برای به دست آوردن شغل کافی نیست .شاید مهمترین جنبه ی به دست آوردن شغل مهارت لازم ، تسلط بر امور و در کل توانایی مدیریت جایگاه مورد است. مدرک تکنسین داروخانه نشان دهنده این است فراگیران ساعت مشخصی را برای آموزش گذرانده اند و آن دانش عمومی که برای به دست آوردن شغل تکنسین داروخانه نیاز است را گذرانده اند.

برای آشنایی بیشتر با شغل تکنسین داروخانه به ادامه مطلب توجه نمایید.

تکنسین داروخانه یا دستیار داروخانه در ایران که به صورت عامیانه نسخه پیچ نیز نامیده می شود، شخصی است که جزو کارکنان داروخانه محسوب می شود و درکنار دکتر داروساز به تحویل دارو می پردازد.

دوره تکنسین داروخانه دوره ای است که در آن فراگیران به آموزش نسخه خوانی که در داروخانه امری مهم محسوب می شود، پرداخته ودر این زمینه تبحر لازم را به دست می آوردند.

نیاز به آموزش های تخصصی قبل از اشتغال به عنوان تکنسین داروخانه برای این شغل که بسیار حساس است و اشتباه در آن غیر قابل جبران می باشد، احساس می شود. از این رو گذراندن دوره های تکنسین داروخانه برای افرادی که قصد ورود به این شغل را دارند احساس می شود.

مدرک تکنسین داروخانه جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در راستای برنامه بلند مدت مهارت آموزی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی تکنسین داروخانه کرده است ، در این دوره ها فراگیران آموزش لازم را در امر خواندن نسخه کامل که شامل نوع دارو ، شکل دارو ، و تعداد دارو است را به دست می آورند.

فراگیران با دسته بندی داروها و توانایی چیدن داروها در قفسه ها آشنا می شوند.
علاوه بر آن به دلیل این که در داروخانه ها علاوه بر داروهای شیمیایی داروهای گیاهی ، فراورده های آرایشی و بهداشتی و تجهیزات پزشکی نیز عرضه می شود با این موارد نیز آشنایی لازمه را به دست می  آورند.

بعد از گذراندن این دوره در مرکز جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، مدرک تکنسین داروخانه پیشرفته از طرف این مرکز به فراگیران اعطا می شود که این مدرک دارای اعتبار کافی برای اشتغال در مراکز هدف می باشد.

حقوق یک تکنسین داروخانه چقدر است ؟

حقوق یک تکنسین داروخانه با توجه به قانون کار است اما با صلاح دید مسئول فنی داروخانه یا همان داروساز نیز تعیین می شود.
یعنی حداقل حقوق دریافتی کمتر از حقوق مقرری قانون کار نمی باشد اما حداکثر حقوق تکنسین داروخانه با توجه به میزانی است که مسئول فنی داروخانه تعیین می کند که ممکن است با توجه به سابقه شخص ، میزان شیفت ها و توانایی ها متغیر باشد.

آدرس ثبت نام دوره تکنسین داروخانه

مرکز شماره دو : تهران میدان انقلاب – خیابان فخر رازی – خیابان ژاندارمری غربی – پلاک 75

تلفن:  66479523 -66479520

 

 

بازگشت به بالای صفحه