رد کردن لینک ها

دوره اندو روتاری

دوره جامع اندودانتيکس نوين(اندوروتاری)

 

ضرورت تشكيل دوره:

در حال حاضر مطابق مطالعات صورت گرفته(توسط دانشگاه شهید بهشتی)، متاسفانه میزان موفقیت درمان‌های ریشه در دندانپزشکان عمومی ، حدود 50 درصد ارزیابی میشود که این میزان خیلی پایین‌تر از میزانی ست که درمان ریشه از نظر شواهدحقیقی در کتب مرجع، موفقیت آمیزاست. این اختلاف درصد بیانگر نقایص اساسی در خروجی دانشکده‌ها و همچنین کمبود آموزش‌های تخصصی بعد از اتمام تحصیل است.همچنین از طرف دیگر با عنایت به توسعه دانش دندانپزشکی و ورود روش های جدید درمانی و تجهیزات نوین به درمان های دندانپزشکی در کنار ثابت ماندن طول مدت دوره دندانپزشکی عمومی طی سالیان متمادی، جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران جهت ارتقاء سطح کیفی درمانهای متداول و ارتقاء سطح دانش علوم کاربردی دندانپزشکان اقدام به طراحی و تدوین دوره های تخصصی کوتاه مدت و میان مدت اندودانتیکس نموده است تا خلاء های آموزشی بین مقطع دندانپزشکی عمومی و درمان های نوین و تخصصی این حوزه را کاهش دهد و همچنین سطح کیفی درمان های اندودانتیکس را توسط دندانپزشکان عمومی بالابرد تا گامی در جهت خدمت به مخاطبان اصلیِ هدفِ این انتفاع، که همانا بیماران هستند بردارد.  چه آنکه درمان ریشه تقریباً پایه‌ای‌ترین درمان دندان‌پزشکی حفظ دندان است و شاید هیچ درمانی در مقیاس کمی و کیفی به اندازه درمان ریشه رابطه ای مستقیم با حفظ دندان‌های مردم کشور عزیزمان را نداشته باشد.

      2-اهداف و زمینه ها :

هدف از برگزاری این دوره ها ارتقاء مهارت های دانش آموختگان رشته دندانپزشکی است و این دوره به منظور تامین اهداف زیر طراحی میشود: برگزاری دوره های آموزشی و ارایه دانش تخصصی و تکنولوژی نوین و جدید و ارتقا درمان های نهایی بیماران توسط دندانپزشکان که فارغ التحصیلان دوره عمومی و فارغ التحصیلان قدیمی از آموزش آن بی بهره یا بهره اندک داشته اند. همچنین این دوره آموزشی اندودانتیکس شامل شیوه های جدید دانش این رشته  به منظور کسب تبحر در دانش تخصصی افراد مایل به شرکت در این دوره می باشد.
درمان ریشه تقریباً پایه‌ای‌ترین درمان دندان‌پزشکی حفظ دندان است و شاید هیچ درمانی در مقیاس کمی و کیفی به اندازه درمان ریشه رابطه مستقیم با حفظ دندان‌ها  را نداشته باشد. از این جهت برگزاری دوره آموزشی اندودانتیکس نوین  می‌تواند به خوبی سبب ارتقا کیفی درمان های اندودانتیکس و در پی آن توسعه و اشتغال فراگیرتر و موثرتر درمان های اندودانتیکس توسط دندانپزشکان گردد. به عنوان وظیفه پایه، دندان‌پزشک در گستره ملی می‌تواند با به روزرسانی و ارتقا دانش خود دراین دوره  تشخیص و طرح درمان را به خوبی  مشخص کرده و یک نقشه و اطلس تمام‌نما از نوع درمان ریشه دندان تهیه ببیند و با فراگیری مباحث آموزشی این دوره و همچنین کار عملی در کارگاه های عملی این دوره در زمینه انجام درمانهای ساده تا پیچیده تر ریشه دندان، در این زمینه اشتغال گسترده تر و موثرتری داشته باشد.

 

5- عناوين سرفصلها :

شهریه :

شهریه كامل دوره مبلغ 35.000.000 ریال می باشد.

دفتر ثبت نام :

مركز شماره یک :

میدان انقلاب – خیابان آزادی – خیابان دکتر قریب- تقاطع خیابان قریب و خیابان فرصت -پلاک 5
تلفن : 66127633 – 86785

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه