رد کردن لینک ها

حقوق پرستاری | میزان حقوق پرستاری | پرستاری در ایران

حقوق پرستاری

میزان حقوق پرستاری

حقوق پرستاری

حقوق پرستاری

یکی از مهم ترین مسائلی که داوطلبان کنکور و کسانی که می خواهند وارد هر رشته تحصیلی شوند آینده شغلی و یا به عبارتی درآمد آن رشته است. حقوق پرستاری از جمله سوالاتی است که همیشه ذهن دانشجویان و یا کسانی که می خواهند وارد این رشته تحصیلی شوند را درگیر می کند. اصولا حقوق پرستاران توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تعیین می شود و برای اطلاع دقیق از تعرفه های پرداختی آن قوانین خاص و مشخصی وجود دارد. افزایش حقوق پرستاری و پیراپزشکان با توجه به افزایش درآمد بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی که ناشی از بهبود کیفیت خدمات آنهاست صورت می گیرد. البته قابل ذکر است که همیشه افزایش حقوق پرستاران و همچنین مزایاهای آن ها با توجه به حجم سختی کار پرستاران و پیراپزشکان  چشمیگر است. در کل می توان گفت بر اساس آخرین اخبار منتشر شده در سال 95 حقوق پرستاری بین 1 تا 3 میلیون تومان به صورت ثابت متغیر استو میزان دریافتی بستگی به نوع بیمارستان ، سابقه کار ، درجه شغلی پرستار و بسیاری از عوامل دیگر دارد. البته نکته قابل ذکر این است که میزان حقوق پرستاری با توجه به کارانه دریافتی آنها از که از طریق درآمد زایی هر ساله بیمارستان محاسبه میشود بسیار متفاوت است.

 

حقوق پرستاری در ایران

با توجه به آخرین آما رکه مربوط به سال 95 می باشد تعدا 15 هزار پرستار در ایران وجود دارند که این تعداد با توجه به ظرفیت این رشته در ایران رو به افزایش است . اما این افزایش ظرفیت نگران کننده نیست زیرا هنوز هم نیاز به پرستار در بخش های مختلف بیمارستانی مشاهده می شود. با تصویب شدن ارشد پرستاری و همچنین برگزاری دوره های توانمتد سازی پرستاران سیستم شغل یابی این رشته نیز بهبود یافته و آینده شغلی خوبی برای پرستاران ایران متصور میشود. همانطور که اشاره شد میزان حقوق پرستاران در ایران متغیر است و بشته به عوامل مختلف میتواند متفاوت باشد. اما باید عنوان کرد که با توجه به جایگاه ویژه پرستاران در کشورهای مختلف ، میزان حقوق پرستاری در کشور های دیگر به نسبت بیشتر از ایران است ، اما با پیگیری های پرستاران و قوانین جدید وزارت بهداشت امید میرود در آینده نزدیک میزان حقوق پرستاری افزایش یافته به استاندارد های جهانی نزدیکتر شود.

حقوق پرستاری در سال 97

شاید بیشترین بحث و دغدغه ای که در بین پرستاران وجود دارد ، میزان حقوق پرستاران و مقایسه آن با حقوق پزشکان است. همیشه حقوق پزشکان بسیار بالاتر بوده و با توجه به سختی کار پرستاران مسئله حقوق پرستاری بسیار چالش برانگیز بوده است. میزان حقوق رشته پرستاری بازار کار و محل اشتغال برای فارغ التحصیلان رشته پرستاری گسترده و متفاوت می باشد.

میزان حقوق پرستاران در سال 97  نیز با توجه به محل فعالیت و میزان تخصص پرستار و سابقه کار متفاوت خواهد بود. در سال 97 میزان درآمد پرستاران در بیمارستان های دولتی در حدود 2میلیون تومان و بازه درآمد پرستاری در حدود 6 میلیون تومان الی 10 میلیون تومان در ماه می باشد.

 

جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

 

دوره های مهارتی جهاد دانشگاهی علوم پزشگی تهران 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه