رد کردن لینک ها

آموزش درمان زخم

آموزش درمان زخم

آموزش درمان زخم

آموزش درمان زخم
آموزش درمان زخم

لزوم آموزش درمان زخم

در زندگی روزمره زخمی شدن امری طبیعی و رایج است و زخم ها از انواع کوچک و با قابلیت درمان سریع تا زخم هایی که به درمان جواب نمی دهند تقسیم می شوند.درد ایجاد شده بر اساس زخم نیز بر اساس ماهیت ،موقعیت و شدت زخم متفاوت است .

طبیعتا با مصدومیت و تصادف و یا بیماری هایی خاصی نظیر دیابت دربدن افراد زخم ایجاد می شود. برخی زخم ها بر اساس شدت و یا به دلیل اینکه دیر بهبود پیدا میکنند و نیاز به مراقبت و حمایت بیشتری ازسوی پزشک یا پرستار برای بهبود دارند.

آموزش درمان زخم

زخم های باز باید اغلب برای چندین روز،هفته ها یا حتی ماه ها مدیریت شوند تا بتوانند بسته شده یا درمان شوند. بیشتر زخم ها بدون عوارض بهبود پیدا می کنند با این حال مراقبت از زخم ها در شرایط مختلف متفاوت است.

مراقبت اززخم شامل اصول آسپتیک ، مراقبت از زخم بودن آسیب رساندن به بافت سالم ، کاهش عفونت و در کل مدیریت همه جانبه زخم است. ازاین رو آموزشهای لازم برای شرایط مدیریت زخم بسیار مهم و اساسی محسوب می شود. دوره آموزش جامع مدیریت درمان زخم و پانسمان های مدرن با هدف به روز رسانی آموزش‌های تخصصی مرتبط با فناوری‌های نوین پانسمان و درمان زخم برگزار می شود.

آموزش درمان زخم

 

آموزش درمان زخم درمرکزجهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

بحث زخم یکی از مهمترین مباحث علوم پزشکی است. سالانه میلیون ها نفر در دنیا دچار انواع زخم های حاد و مزمن می شوند. این امر از یک سو بیماران را منزوی کرده و خانواده های این بیماران را نگران و درمانده می کند و از سوی دیگر هزینه های درمانی سنگینی را بر خانواده ها تحمیل می نماید. به همین دلیل کادر درمانی باید اطلاعات کافی را در مورد انواع زخمها ، بررسی و مراقبت زخم داشته باشد .
آنچه مسلم است تشخیص انواع زخم و نحوه مواجه صحیح با آن و ارائه خدمات با کیفیت توسط روشهای نوین درمان زخم بسیار مهم بوده و در کاهش  هزینه های درمانی و پیشگیری از عوارض احتمالی بسیار موثر خواهد بود.

آموزش درمان زخم

از این رو دوره آموزشی مدیریت زخم در مرکزجهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران برای گروه های هدف پزشکان ، پرستاران و پیراپزشکان برگزارمی شود. برای اطلاع دقیق از شرایط برگزاری دوره و ثبت نام دوره با شماره های موجود تماس حاصل نمایید.

 

آموزش درمان زخم

اطلاعات تماس :

آدرس :  میدان انقلاب – خیابان آزادی- خیابان دکتر قریب – تقاطع خ قریب و فرصت پلاک  ۵

تلفن   ۶۶۱۲۹۶۲۶-۸۶۷۸۵

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه