گروه های آموزشی

» اخبار و اطلاعیه ها » چرا در درمان برخی از اختلالات روانی دارو تجویز می شود تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۲:۲۳
 391 بازدید

چرا در درمان برخی از اختلالات روانی دارو تجویز می شود

چرا در درمان برخی از اختلالات روانی دارو تجویز می شود    درمان اختلالات روانی به چند شیوه تقسیم می شود که مهمترین روش، دارو درمانی و روان درمانی است. با پیشرفت بیولوژی مولکولی و شناخت بیشتراز انتقال دهنده های عصبی، دارو در درمان بیماری های روانی، نقش بسیار مهمی پیدا کرده است دارو درمانی […]

چرا در درمان برخی از اختلالات روانی دارو تجویز می شود 

 

درمان اختلالات روانی به چند شیوه تقسیم می شود که مهمترین روش، دارو درمانی و روان درمانی است. با پیشرفت بیولوژی مولکولی و شناخت بیشتراز انتقال دهنده های عصبی، دارو در درمان بیماری های روانی، نقش بسیار مهمی پیدا کرده است دارو درمانی کاری عینی و عملی است. این شیوه در درمان بیماری های مزمن، نزدیک به ۸۰درصد درمان را انجام میدهد. وقتی می گوییم علت این بیماری ها اشکال در ساختارها و زیرساختارهای بدن است، پس باید به طریقی انها را اصلاح کنیم. یکی از طرق اصلاح ان، استفاده از داروهاست. ماده ای در خون یا سلول عصبی اضافه یا کم شده و ما باید راهی پیدا کنیم تا این افزایش یا کاهش را برطرف نماییم. باید داروهایی که ان ماده شیمیایی اضافی را جذب و یا جای ان ماده کاهش یافته را پر کند، بشناسیم.

با توجه به عدم تدریس مباحث مرتبط با داروهای روانپزشکی در دانشگاه برای روانشناسان و نا آشنایی از بسیاری از روانشناسی باآن موضاعات باعث اختلال در فرآینده های درمانی بسیاری از مراجعین با انجام توضیه نامناسب می گردد و لذا برای افزایش دانش و مهارت های روانشناسان ضروری است ، این گروه با داروهای مرتبط با مباحث روانی آشنایی پیدا کنند.

کارگاه آشنایی با داروهای روانپزشکی با حضور دکتر قاسمی (روانپزشک و بورد تخصصی دانشگاه علوم پزشکی تهران )

نام کارگاه تاریخ شروع مدت دوره شهریه
آشنایی با داروهای روانپزشکی ۱۱اسفند ماه۸ساعته۱۲۰هزارتومن

 

 

ظریفت محدود می باشد ،لطفا جهت رزرو با شماره ۶۶۴۸۰۷۳۵-۶۶۴۸۰۹۴۶-۷۷۵۳۳۶۴۶

تماس حاصل فرمایید.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار و اطلاعیه ها , مقالات آموزشی

X
بستن صفحه