مقدمه:

بی شک می توان آزمایشگاه را یکی از مهم ترین اعضای خانواده سلامت دانست که بدون وجود آن، امر پیگیری و درمان بسیاری از بیماری ها، نافرجام خواهد ماند. رشته ی علوم آزمایشگاهی یکی از شاخه های علوم پزشکی است که در زمره ی رشته های پیراپزشکی قرار میگیرد. این رشته با آنالیز آزمایشگاهی خون، مایعات و انساج بدن انسان، تشخیص بیماری را سبب میشود.

اهداف:

بسياري از فارغ التحصيلان رشته هاي علوم آزمايشگاهی، بيوشيمی، هماتولوژی، ميکروبيولوژی ، باکتری، ايمنی شناسی، بيوتکنولوژی، سلولی-مولکولی و ژنتيک بعد از فراغت از تحصيل، متقاضي کار در آزمايشگاه های تشخيص طبي می باشند ولی متاسفانه استراتژی ها و سيستم های آموزشي به گونه ای است که اين افراد هيچ تخصص و آشنايی با تکنيک های آزمايشگاهی نداشته و همین امر افزایش خطاهای آزمایشگاهی را افزایش می دهد.
به همین سبب آموزش و تربيت پايه ای فارغ التحصیلان رشته های مذکور، به عنوان نيروی متخصص برای کار در آزمايشگاه های تشخيص طبی علاوه بر ایجاد مهارتهای لازم و افزایش تواتمندی این افراد، در کاهش خطاهايی که از عدم آگاهی از اساس تست ها، کنترل کيفيت جواب ها و نيز ساير عوامل مداخله گر نشأت می گیرد تاثیر به سزایی خواهد داشت.

دوره های آموزشی:

1-دوره آموزشي بخش بيوشيمي آزمايشگاه            100 ساعت
2-دوره آموزشي بخش میکروب شناسی آزمايشگاه   100 ساعت
3-دوره آموزشي بخش هماتولوژی  آزمايشگاه           100 ساعت
4-دوره آموزشي بخش سرولوژی آزمايشگاه               80 ساعت

آدرس ثبت نام:

آدرس :  میدان انقلاب – خیابان آزادی- خیابان دکتر قریب – تقاطع خ قریب و فرصت پلاک 3 و 5

تلفن:   02186785  – 66127655