رد کردن لینک ها

لطفا به ما امتیاز دهید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4٫00 out of 5)
Loading...

شرایط اشتغال دوره امدادگر اورژانس چیست ؟

شرایط اشتغال دوره امدادگر اورژانس

شرایط اشتغال امدادگر اورژانس چیست ؟ 

شرکت کنندگان در دوره پس از کسب موفقیت در آزمون پایانی و اخذ گواهینامه ، می توانند در مراکزی که در امر امدادرسانی فعالیت دارند و همینطور مراکز اعزام آمبولانس مشغول به کار شوند.

امروزه حوادث و مشکلات اورژانس، بخش بزرگی از موارد مرگ و ناتوانی را در جوامع بشری تشکیل می دهند. شواهد نشان می دهد که شانس زنده ماندن و بازیابی سلامتی در بیمارانی که پیش از رسیدن به بیمارستان، خدمات پزشکی مناسبی دریافت کرده اند نسبت به بیمارانی که از چنین خدماتی برخوردار نبوده اند بیشتر است.

از آنجایی که در حوادث اورژانس، رسیدن پرسنل مجرب به دلایل متعدد ممکن است با تاخیر همراه باشد، حضور به موقع افراد توانمند در فوریت های پزشکی می تواند کمک شایانی برای نجات بیمار آسیب دیده فراهم آورد. امدادگر اورژانس یا به بیان ساده تر امدادگر، نخستین فرد آگاه به فوریت های پزشکی است که بر بالین بیمار حاضر می شود. خدمات اولیه ای که یک امدادگر ارائه می دهد از اهمیت اساسی برخوردار است زیرا سریع تر از هر گونه مراقبت طبی پیشرفته ارائه می شود و می تواند به معنی تفاوت بین مرگ و زندگی تعبیر شود.

در همین راستا مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با هدف کاهش میزان مرگ و میر و ناتوانی ها و انجام اقدامات و هماهنگی های لازم برای برخورد با حوادث اورژانس شکل گرفت و پس از آن به منظور تربیت نیروهای امدادی مجرب جهت کمک رسانی به مصدومین حادثه ، دوره امدادگر اورژانس در این مرکز طراحی و مصوب گردید.

 

شرایط اشتغال دوره امدادگر اورژانس

 

جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

تنها دارنده مجوز برگزاری دوره امدادگر اورژانس در سراسر کشور

مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در سال ۱۳۸۶ با در نظر گرفتن سوابق آموزشی ارزنده جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در حوزه سلامت به ویژه در آموزش امداد و فوریت های پزشکی و تربیت نیروهای امدادی در سراسر کشور از بدو انقلاب اسلامی ، این واحد را به عنوان بازوی اجرایی دوره امدادگر اورژانس در سراسر کشور تعیین نمود.

 

شرایط اشتغال امدادگر اورژانس

شرایط اشتغال امدادگر اورژانس

 

محل برگزاری کلاسهای امدادگر اورژانس:

خیابان انقلاب- خیابان ۱۲ فروردین – خیابان شهدای ژاندارمری شرقی – پلاک ۷۵ – مرکز شماره ۲ جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

تلفن تماس: ۰۲۱۸۶۷۸۵ – ۰۲۱۶۶۴۷۹۵۲۰

آدرس سایت: www.jada.ir

 

بازگشت به بالای صفحه