رد کردن لینک ها

آزمون لیسانس به پزشکی

لیسانس به پزشکی

وزارت بهداشت، درمان، وآموزش پزشکی فرصت دیگری را به فارغ التحصیلان لیسانس که همچنان استعداد و علاقه برای تحصیل در رشته پزشکی را در خود می بینند، داده است تا شانس خود را برای وارد شدن به رشته پزشکی یکبار دیگر امتحان کنند. آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی اسفند ماه هرسال مستقیما توسط وزارت بهداشت، درمان، و آموزش پزشکی برگزار می شود.
جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران به عنوان معتبرترین نهاد برگزارکننده دوره های آمادگی آزمون کارشناسی به پزشکی دوره ی ویژه ای را برای آمادگی داوطلبان تدارک دیده است که با همکاری اساتید هیئت علمی دانشگاه برگزار می گردد و افراد داوطلب از تمامی رشته های فنی-مهندسی، پیراپزشکی، کشاورزی و هنر می توانند در آن شرکت کنند.

موارد درسی آزمون:

درسضریبدرسضریب
فیزیولوژی۳ژنتیک۱
آناتومی۳روانشناسی۱
میکروب شناسی (باکتری شناسی، ویروس شناسی، انگل شناسی پزشکی)۳تغزیه۱
بافت شناسی و جنین شناسی۲فیزیک پزشکی۱
بیوشیمی۲دروس اصول خدمات بهداشتی و بهداشت و تنظیم خانواده۱
ایمونولوژی۲دروس اصول اپیدمیولوژی و مبارزه با بیماریها و آمار مقدماتی۱
زبان عمومی

توجه:

دانشجویان مشمول آیین‌نامه استعدادهای درخشان در رشته‌های موردپذیرش از موضوع داشتن شرط معدل دیپلم ۱۸ و بالاتر و معدل کارشناسی ۱۶ و بالاتر معاف می باشند.
دانشجویان موضوع آیین‌نامه فوق عبارت‌اند از:
الف – برگزیدگان آزمون سراسری گروه علوم تجربی تا رتبه ۵۰۰ کشوری در آزمون سراسری کنکور (با معرفی سازمان سنجش آموزش کشور)
ب – دارندگان مدال طلا، نقره و برنز کشوری از المپیادهای علمی دانش‌آموزی (با معرفی وزارت آموزش‌وپرورش)
ج – برگزیدگان حائز رتبه‌های اول تا سوم نهایی جشنواره رازی، جشنواره‌های خوارزمی (درزمینهٔ علوم پزشکی) با معرفی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و گروه غیرپزشکی با معرفی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.
د – مالکان ابداع یا اختراع ثبت‌شده با تائید معاونت تحقیقات و فن‌آوری وزارتخانه‌های مربوطه.
ه – دانشجویان نمونه کشوری گروه پزشکی با معرفی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و رشته‌های غیرپزشکی با معرفی وزارت علوم تحقیقات و فناوری.
ح- دانشجویان پژوهشگر برجسته به تأیید شورای پژوهشی دانشگاه و بر اساس دستورالعملی که از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت تدوین و به دانشگاه‌ها اعلام گردیده است.

 

برچسب ها : منابع آزمون لیسانس به پزشکی,آزمون لیسانس به پزشکی,لیسانس به پزشکی,آزمون لیسانس به پزشکی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران,جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران , لیسانس به پزشکی ۹۶-۹۷ , نمونه سوالات آزمون لیسانس به پزشکی,لیسانس به پزشکی چیست,معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران , جادا , www.jada.ir

بازگشت به بالای صفحه